Aplikace pro řidiče elektromobilů

Aplikací, které usnadní cestování elektromobilem (bateriovým nebo vodíkovým), je celá řada. Níže přinášíme výběr několika z nich. Kromě uvedených (univerzálních) aplikací má většina výrobců elektromobilů vyvinutou svoji vlastní aplikaci. Pokud máte pozitivní zkušenost s nějakou jinou, děkujeme za další tipy.

Mezinárodní aplikace

Aplikace českých provozovatelů

futurego
Jednoduše a rychle dobijete elektromobil nejen u stanic ČEZ, ale také u partnerských stanic v Česku, Rakousku, Německu a na Slovensku. Kromě vyhledání nejbližší stanice aplikace poskytne přehled o historii nabíjení.

PREcharge
Díky aplikaci PREcharge budete mít přehled o všech dobíjecích stanicích. Dobíjení lze spustiti přímo z aplikace, nebo si zobrazit historii dobíjení.

E.ON Drive
Dobíjení elektromobilu v síti E.ON Drive díky aplikaci v mobilním telefonu. S aplikací nemusíte hledat a přikládat RFID kartu.

Innogy Charge
Aplikace innogy Charge umožní přehledně a jednoduše nabíjení na rozsáhlé síti nabíjecích stanic společnosti innogy. V aplikaci je k dispozici seznam stanic a také mapa, která umožňuje navigovat Vás k nejbližší stanici. Každá stanice průběžně aktualizuje svůj stav, takže vždy vidíte, zda je k dispozici.

Kde nabít?
Česká mapa nabíjecích stanic s nejpodrobnějšími parametry a s on-line napojením na největší poskytovatele nabíjení v Česku i zahraničí.

Vodíková aplikace

H2.LIVE
Real-time informace o aktuálním stavu veřejných čerpacích stanic vodíku v Evropě, navigace ke stanici, notifikace v případě poruchy stanice, osobní statistika doplňování paliva, možnost platby.

Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a,
636 00 Brno
Sociální sítě

Provoz webových stránek je realizován za finanční podpory Ministerstva dopravy v rámci programu dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumných organizací. Webové stránky vznikly při řešení projektu "Rozvoj veřejné dobíjecí infrastruktury v kontextu zajištění dopravní obsluhy a zohlednění dopravně inženýrských parametrů", který byl financován se státní podporou Technologické agentury ČR a Ministerstva dopravy ČR v rámci Programu DOPRAVA 2020+.